Кардіологія. Необхідна консультація?

25.12.2021
27

Серцево-судинні захворювання утримують перші місця у сумному рейтингу серед причин летального результату в Україні та на всій території пострадянського простору. Тому навіть при незначних болях у серці слід звернутися до лікаря-кардіолога та своєчасно пройти необхідні обстеження. Кардіолог – це лікар, який спеціалізується на проблемах серця та судин, профілактиці, діагностиці та лікуванні стенокардії, атеросклерозу, аритмії, інфаркту міокарда та інших захворювань, пов'язаних із серцем. Детально тут https://odontomed.kiev.ua/cardiologist.

ЯКІ ОБСТЕЖЕННЯ ПРОХОДЯТЬ У КАРДІОЛОГА

Прийом у кардіолога починається з опитування. Лікар поцікавиться про можливі причини болю в серці – чи не було різких рухів, фізичних чи емоційних перевантажень, переїдання. Потім спитає, де саме відчувається біль і який її характер. Далі почнеться огляд. За допомогою стетоскопа лікар «послухає» грудну клітину, простукавши пальцями, визначить розміри та межі серця, виміряє тиск і при необхідності направить на електрокардіографію (ЕКГ). Якщо ЕКГ проводитиметься з навантаженням, пацієнта можуть попросити помахати руками та поприсідати. Можливо, доведеться провести лабораторні дослідження на основі диференціальної діагностики. В основному досить загального аналізу крові, при якому визначається рівень лейкоцитів та швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). При підозрі на інфаркт міокарда за кілька днів робляться повторні аналізи. Залежно від того, які будуть відповіді попередніх аналізів, кардіолог може призначити аналізи на среактивний білок і амінотрансферази, які допоможуть виявити можливе запалення або ураження серцевого м'яза. Для оцінки стану міокарда, клапанного апарату, а також великих магістральних судин активно використовується ультразвукове дослідження (УЗД). А у разі підозри на серцеву недостатність, кардіолог може призначити доплерографію – дослідження, що дозволяє оцінити у натуральному кольорі проходження крові судинами.

Можливо, лікар скаже, що болі в серці не пов'язані з кардіологією і є наслідком хвороб суглобів, неврологічних болів або перевтомою опорно-рухового апарату.

ЩО НЕОБХІДНО ВЗЯТИ З СОБОЮ НА ПРИЙОМ ДО КАРДІОЛОГУ

Динамічна оцінка стану здоров'я та перебігу захворювання має велике значення у процесі з'ясування у хворого початкових симптомів захворювання, встановлення діагнозу та визначення подальшого лікування. Таку оцінку кардіолог може дати тільки за наявних у пацієнта документів з результатами клінічних та параклінічних обстежень, проведених раніше. За наявності таких документів дослідження проводитиметься набагато осмисленіше та глибше. Тому при відвідуванні кардіолога бажано мати при собі такі документи:

  1. Виписки з інших стаціонарів;
  2. Результати минулих консультацій;
  3. Результати УЗД серця;
  4. Рентгенівські знімки грудної клітки;
  5. Результати раніше знятих ЕКГ та протоколи їх описів;
  6. Дані комп'ютерної (КТ) та магнітно-резонансної томографії (МРТ);
  7. Результати досліджень коронарних артерій;
  8. Результати аналізів, що пройшли;
  9. Інші медичні документи.

Відсутність вищеописаних документів не є перешкодою для відвідування кардіолога, тому що пацієнт може прийти на прийом уперше, або не знайти деяких паперів. Але слід знати, що всі задокументовані пройдені обстеження та результати аналізів потрібно зберігати та брати із собою на прийом до кардіолога. Крім того, якщо консультація та подальші обстеження оплачуються страховою компанією, необхідно мати страховий поліс добровільного медичного страхування (ДМС). Громадянські документи – паспорт та різні посвідчення приносити необов'язково.

УжасПлохоСреднеХорошоОтлично
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.